Lokalizacja

Typy obiektów

Rodzaje kuchni

pokaż wszystkie

Typy kuchni

pokaż wszystkie

Przedział cenowy0 - 150 PLN

od:
do:

Średnia ocena0 - 5

Ilość polubień0 - ?

Ilość obserwatorów0 - ?

Ilość opinii/ocen0 - ?

Godziny otwarcia00:00 - 24:00

Cechy lokalu

4,9
zdjęcie główne

Zemsta

kuchnia wegańska, śniadania ul. Fredry 5, 61-701, Poznań, Wielkopolskie
polubienia (3070) oceny (155) zdjęcia lokalizacja
WiFi
niepełnosprawni (podjazd, łazienki)
parking (płatny)
wegetarianie
podział palący/niepalący
dzieci
zwierzęta
parking dla rowerów
jedzenie na wynos
otwarte do ostatniego klienta
catering
imprezy okolicznościowe
gry planszowe
gluten free
ilość miejsc

x27


Dane kontaktowe
telefon:61 823 25 63
rezerwacje:telefon lub email
email:wyświetl
strona:link do strony
facebook:link do profilu
Godziny otwarcia
poniedziałek: zamknięte
wtorek: 10:00 - 22:00
środa: 10:00 - 22:00
czwartek: 10:00 - 22:00
piątek: 10:00 - 22:00
sobota: 10:00 - 22:00
niedziela: 10:00 - 19:00
Zakres cenowy
Śniadania:7 - 15 zł
Zupy:7 - 8 zł
Sałatki:7 - 10 zł
Dania główne:10 - 21 zł
Napoje zimne:3 - 12 zł
Napoje ciepłe:1 - 10 zł
Ocena gości
średnia z 146 ocen Facebook:4,9
średnia z 9 ocen Google:4,7

Opis


AKK ZEMSTA to wybuchowa mieszanka kawiarni, księgarni, galerii i kuchni, którą tworzą ludzie z anarchistycznym zacięciem. W niewielkim lokalu odbywają się debaty/warsztaty/koncerty/wystawy przy filiżance zapatystowskiej kawy lub energetycznej yerba mate.

ZEMSTA funkcjonuje jako spółdzielnia socjalna – tu nie ma szefów, jest współpraca, samopomoc i dążenie do sprawiedliwości społecznej. Inicjatywa rozwija się w kontrze do neoliberalnych projektów zorientowanych na eksploatację pracowników i zysk pracodawców. Tym, co chodzi nam po głowach, jest oddolne organizowanie się, kwestionowanie porządku ekonomicznego, stworzenie przestrzeni do twórczej dyskusji. Paliwo napędzające przedsięwzięcie pochodzi z obszarów myśli anarchistycznej, a o społeczno-polityczny ferment dbają różnorodne grupy ceniące sobie wolność jednostki, równość i brak przymusu.

Na arsenał księgarski ZEMSTY składa się starannie wyselekcjonowana literatura – od reportażu poprzez komiks, biografie, literaturę dziecięcą, aż po beletrystykę i poezję. Na półkach odnajdziecie pozycje z zakresu dizajnu, fotografii, teatru czy filmu; spragnieni umysłowej gimnastyki mogą zaopatrzyć się w filozoficzne tomiszcza, czytadła o tematyce ekonomicznej lub socjologii. W KSIĘGARNI dbamy o rozniecanie rewolucyjnej świadomości, dlatego na wyposażeniu znajdują się pozycje naszego wywrotowego wydawnictwa – Bractwo Trojka. Nie fetyszyzujemy książek. Literatura stanowi dla nas punkt wyjścia do krytycznej refleksji nad społeczno-polityczną rzeczywistością.

Zemstowe ściany wyznaczają obszar swobodnej wymiany myśli. Zaproszeni do współtworzenia GALERII artyści nie brylują na salonach – swą działalnością rozsadzają zastany porządek świata. Z narzędzi oferowanych przez sztukę ZEMSTA wysoko ceni wytrychy, bo zależy nam na każdej otwartej głowie.

Niebezpieczną, bo antykomercyjną propozycją jest KUCHNIA ZEMSTA – wyostrzonymi przyrządami odcinamy kapitalistyczne metody zarządzania kulinariami. W zemstowych garach warzą się groźne wegańskie potrawy dla świadomych trawożerców. W poprzek systemowi ZEMSTA łączy fantastyczne smaki z etycznymi praktykami i sprawiedliwymi cenami. Zgodnie ze sztuką gotowania nie podkręcamy ognia – mcdonaldyzacji mówimy zdecydowane nie!

 
Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta
ul. Fredry 5/3a
61-701 Poznań
tel. +48 61 823 25 63

Filmy


Opinie (21)