Lokalizacja

Typy obiektów

Rodzaje kuchni

pokaż wszystkie

Typy kuchni

pokaż wszystkie

Przedział cenowy0 - 150 PLN

od:
do:

Średnia ocena0 - 5

Ilość polubień0 - ?

Ilość obserwatorów0 - ?

Ilość opinii/ocen0 - ?

Godziny otwarcia00:00 - 24:00

Cechy lokalu

4,6
zdjęcie główne

Sweet Surrender

ul. Krasińskiego 1/1, 60-830, Poznań, Wielkopolskie
5.6k 272 oceny (409) zdjęcia lokalizacja
płatność kartą
WiFi
możliwość rezerwacji
parking (płatny)
wegetarianie
dzieci
jedzenie na wynos
ilość dodatkowych miejsc letnich

x4

ilość miejsc

x40


Dane kontaktowe
telefon:61 223 32 61
email:wyświetl
facebook:link do profilu
instagram:link do profilu
Godziny otwarcia
poniedziałek: 10:00 - 22:00
wtorek: 10:00 - 22:00
środa: 10:00 - 22:00
czwartek: 10:00 - 22:00
piątek: 10:00 - 22:00
sobota: 10:00 - 20:00
niedziela: zamknięte
Zakres cenowy
Przystawki:12 - 13 zł
Kanapki:12 zł
Sałatki:13 - 14 zł
Dania główne:21 zł
Dodatki:1 - 2 zł
Desery:7 - 14 zł
Napoje zimne:4 - 13 zł
Napoje ciepłe:7 - 14 zł
Ocena gości
średnia z 351 ocen Facebook:4,6
średnia z 58 ocen Google:4,8

Opis


Przechodzących pomiędzy kamienicami ulicy Krasińskiego otacza niezwykła architektura tego zabytkowego zakątka miasta. Magia tego miejsca wciąga w przestrzeń świata, który istnieje już tylko na kartach historii. Starannie rzeźbione gipsowe winorośle wspinają się po jednej ze ścian, na kolejnej pień drzewa dumnie unosi swoje wiecznie młode liście. Ręcznie rzeźbione maski i leśne zwierzęta spoglądają w dół na przechodniów spacerujących wzdłuż ulicy Roosevelta. Ważki z kutego żelaza, pająki i drobniejsze owady spowijają balkony.

Architektoniczne dokonania początku XX wieku stanowiły widoczny kontrast w stosunku do wydarzeń, które miały nadejść 30 lat później. Podobnie jak wystrzały karabinów maszynowych okaleczyły zewnętrzne ściany zabytkowych fasad, które po dziś dzień noszą ślady kul, wojna pozostawiła blizny w narodzie polskim.

Jednak w tych historycznych murach ma miejsce cicha rewolucja...

Kawiarnia Sweet Surrender chce cofnąć wskazówki zegara i przywrócić tej dzielnicy Poznania dzwięk muzyki i fascynacji sztuką. W niezwykle doskonale zachowanej kamienicy odbywają się wydarzenia muzyczne, wystawy, wieczory filmowe, warsztaty i inne.Tutaj możesz oderwać się na chwilę od codziennych zajęć, poplotkować z przyjaciółmi, powspominać stare, dobre czasy. Obserwując zgiełk i ruch uliczny z uśmiechem możesz wyłączyć się z codziennego życia, przygotować na zajęcia, czy spotkać ze znajomymi. U nas zauroczą Cię piękne, duże okna, wysokie sufity, przestrzeń, w której można oddychać, miękkie fotele (każdy inny), wygodne kanapy z poduszkami, półki, na których stoją modele starych samochodów, ściany, na których tłoczą się stare zdjęcia i obrazy. Zachwycą Cię również kolory - ciepły, intensywny, czasem zaskakujący, ładnie skontrastowany ze spokojną podłogą w czarno-białą kratę. Gdzieniegdzie zauważysz elementy starych zegarów, zębate kółka, cyferblaty luzem bez wskazówek, oznaczające zupełnie inne toczące się tu życie, bez konieczności codziennego pośpiechu.Wierzymy, że regularne wizyty w Sweet Surrender przyczynią się do poprawy nastroju, wyciszenia i pogody ducha w patrzeniu w przyszłość.

Taka też była inspiracja powstania tego miejsca i taka jest nadzieja ludzi, którzy w nim pracują.

Zapraszamy!

Opinie (24)